World Finalists

1975-82 will be added as I get them. Please let me know of any inconsistencies.

Champion in Bold

1979 (Not in correct order yet)
JIM STRICKLER DINK MD
ED JAKUBOWSKI HOBIE CT
FRANK ALLEN KONA AZ
SALLY BRONERSKY ZEKE MI
CAROL CONWAY BEAR NJ
DAVE KELLER CHABLIS CA
RANDY MILLIRONS ROCKY OK
THEA O’LEARY FOXY WA
KENNETH WATKINS IVEY LEE GA
DAVE WOGSL MOUNTAIN MN
1983
BILL MURPHY BRUTUS TX
RHONDA CRAIN BEAR TX
PEPPER NICHOLS CHINO TX
GARY GOMES KELLY CA
TONY FREDIANI DUKE CA
BOB COX BELMOND IA
JENDI HOLMES MCTABISH DC
RANDY STEINMETZ NIKKI NY
CHARLIE SPELLMAN TANKER CA
JOHN MORRIS KELLY GA
1984
PETER BLOEME WIZARD NY
GARY GOMES KELLY CA
BILL MURPHY BRUTUS (BOUNCIN’ BOO) TX
BOB INGA NOOGIES CA
CHRIS BARBO KATO OH
PEPPER NICHOLS CHINO TX
JOHN MORRIS KELLY GA
TONY FREDIANI DUKE CA
JENDI HOLMES SCOTLAND DC
1985
BILL MURPHY BRUTUS TX
GARY GOMES KELLY CA
CHRIS BARBO KATO OH
PEPPER NICHOLS CHINO TX
DONNA SCHOECH CYNDER FL
ASHLEY NASH BEN OH
MICHAEL DOERR BREEZE FL
JEFF GABEL CASEY CT
BOB INGA NOOGIES CA
RUSS BOWMAN TASHA PA
JENDI HOLMES SCOTLAND DC
JOHN GALLAGHER EBONY MD
LARRY TAYLOR ANGEL IL
DAN GLEASON PIERRE IL
1986
CHRIS BARBO KATO OH
JEFF GABEL CASEY CT
BILL MURPHY BOUNCIN ‘ BOO TX
PEPPER NICHOLS CHINO TX
GARY GOMES KELLY CA
DONNA SCHOECH CYNDER FL
JOHN MORRIS KELLY FL
RANDY STEINMETZ NIKKI NY
BARRY BARAZONE COFFEE WV
REID FERGUSON SPIRIT CA
CURTIS RADER LADY DUTCHES NE
GAIL BEDARD TASHA IL
DAVID KNOX MINDY MO
BILL KRUGER GOPHER WI
1987
JEFF GABEL CASEY CT
BILL MURPHY BOO TX
MARK WOOD ZACH OH
CHRIS BARBO KATO OH
TODD TANNER ACE CA
TOM WEHRLI DELTA IL
JEFF PERRY GILBERT GA
SPENCER HUENDER TASHA ID
JENDI HOLMES SCOTLAND DC
JOHN GALLAGHER EBONY MD
FRANCES LOCKWOOD SAMMY TX
BILL WATTERS MAJOR CA
BUBBA SKELTON ROCKY SC
JIM FRITZGERALD PIRATE WA
GAIL BEDARD TASHA IL
1988 (Not in correct order yet)
JEFF GABLE CASEY CT
JEFF PERRY GILBERT GA
MARK WOOD ZACH OH
LOU MCCAMMON SCOOTER CA
DONNA SCHOECH CHARITY FL
BILL WATTERS MAJOR AZ
JEFF HARTSHORNE RHETT BUTLER TX
SPENCER HUENDER TASHA ID
BERT ELIASON JESSICA JAZZ OR
RON REVERT SQUIRE TX
ANDREW SCHAFFER BOBBY MCGEE MD
BILL CAMP WHITNEY MI
1989
JEFF PERRY GILBERT GA
JEFF GABEL CASEY CT
RON ELLIS MAGGY TX
LOU MCCAMMON SCOOTER CA
MARK WOOD ZACH IN
BILL WATTERS AIR MAJOR AZ
JEFF HARTSHORNE RHETT BUTLER TX
BERT ELIASON JESSICA JAZZ OR
SPENCER HUENDER TASHA ID
DONNA SCHOECH CHARITY FL
ROBERT AKERS SHAKA OH
BILL KEABLE KIMO NY
1990
LOU MCCAMMON SCOOTER CA
BILL WATTERS AIR MAJOR AZ
CHRIS BRIET MATTIE KS
JEFF GABEL CASEY CT
RON ELLIS MAGGY TX
MARK WOOD ZACH IN
MANNY RODRIGUEZ PAWCOLO AZ
DONNA SCHEOCH CHARITY FL
TAD BOWEN HANNAH PA
PETER CARLOS BAXTER FL
SPENCER HUENDER TASHA ID
TOM WEHRLI DELTA IL
STAN SELLERS ZULU WA
1991
RON ELLIS MAGGY TX
GARY SUZUKI SOARIN SAM CA
LOU MCCAMMON SCOOTER CA
JEFF HARTSHORNE RHETT BUTLER TX
MARK WOOD ZACH IN
DON KENT BANDIT IL
TAD BOWEN HANNAH PA
GREG TRESAN JUMPIN JESS GA
BILL WATTERS MAJOR AZ
PETER CARLOS BAXTER FL
SUSAN SUMMERS KIERA GA
RANDY STEINMETZ NIKKI NY
1992
LOU MCCAMMON SCOOTER
GREG TRESAN JESS VA
GARY SUZUKI SAM CA
PAUL GEBAUER JAEGER AK
JEFF HARTSHORNE RHETT BUTLER TX
JOHN MISITA CJ FL
STAN SELLERS ZULU WA
DAVID MENOR KATIE FL
DON KENT BANDIT IL
TOM WEHRLI DELTA IL
RON ELLIS MAGGY TX
TAD BOWEN HANNAH PA
1993
GARY SUZUKI SOARIN SAM CA
HERB HENNIGAN COW DOG CA
JOHN MISITA CJ &FL
GREG TRESAN JUMPIN JESS GA
DAVID MENOR KATIE FL
PAUL GEBAUER JAEGER AK
DON KENT BANDIT IL
TOM CLARKE BLAZING BARNEY CA
BOB EVANS LUKE TX
STAN SELLERS ZULU WA
DAN HARKER SNUFFER TX
BRIAN LAMKY TATIANA MI
CHUCK MIDDLETON BOSS TX
TAD BOWEN HANNAH PA
1994
GARY SUZUKI SAM CA
STEVEN HEETER RADICAL RUSH GA
PAUL&GEBAUER YEAGER AK
RAY MASEL SKYY DOG CA
STAN SELLERS ZULU WA
BOB EVANS LUKE TX
DAVID MENOR KATIE FL
TOM CLARKE BARNEY CA
BRYAN LAMKY TATIANA MI
JOHN GLENNON DISCIN’ DOPE KS
TAD BOWEN HANNAH PA
JEFF STANAWAY CODY VA
JOHN MISITA CJ FL
MARK GULAS LOTTO IL
1995
GARY SUZUKI SAM CA
LOURDES EDLIN CISCO FL
RAY MASEL SKYY DOG CA
BOB EVANS LUKE TX
MELISSA HEETER CASEY GA
PAUL PEDESTA VALAKA OR
BRYAN LAMKY TATIANA MI
JOHN GLENNON DOPE KS
STEVEN HEETER RUSH GA
PAUL GEBAUER JAEGER AK
ED JAKUBOWSKI ZEPHYR CT
PON SARADETH OWEN BOY CA
TODD PETERSEN GRENDL MS
MIKE WHITE SIDNEY PA
1996
PON SARADETH OWEN BOY CA
STEVEN HEETER RUSH GA
JOHN MISITA TURBO GA
RON ELLIS CHILI PEPPER TX
PAUL GEBAUER JAEGER AK
BRYAN LAMKY TATIANA MI
JOHNNY MCGUIRE SPIRIT NY
BOB EVANS LUKE TX
MIKE PIAZZA TAYLOR MA
MELISSA HEETER CASEY GA
RAY MASEL SKYY DOG CA
KENDALL LAMLEY JOHNNY OH
DONNA SCHOECH CODA FL
PAUL PODESTA VALAKA OR
1997
MELISSA HEETER ARIEL ASAH GA
BRYAN LAMKY TATIANA MI
KENDALL LEMLEY JOHNNY NE
DONNA SCHOECH CODA
PON SARADETH OWEN BOY CA
JOHN GLENNON DOPE KS
JIM SAFFORD MADISON CA
KEN COOPER GABBY WA
CHUCK MIDDLETON BOSS TX
PING LATVONG TRIXIE CA
TRACY PRUDDEN FLYING RED KILLIAN WA
BOB EVANS LUKE X
PAUL PODESTA VALAKA OR
GAIL MIRABELLA AUSTIN CT
GREG TRESAN RED EAGLE
JOHNNY MCGUIRE SPIRIT NY
1998
BOB EVANS LUKE TX
PING LATVONG SASSY CA
LOURDES&EDLIN CISCO FL
TAD BOWEN SPRITE PA
CYNTHIA CALHOUN AIR DEXTER AR
PON SARADETH OWEN CA
JOHN CASEY TEAGAN OH
DONNA SCHOECH CODA FL
MIKE PIAZZA TAYLOR MA
KEN COOPER GABBY WA
KENDALL LEMLEY JOHNNY NE
TRACY PRUDDEN KILLIAN WA
DAVID BOOTES CHICO CA
JOHN MISITA TURBO FL
CHUCK MIDDLETON FLYGIRL TX
JOHNNY MCGUIRE SPIRIT MY
1999
KEN COOPER GABBY
PING LATVONG NASTY SASSY
BRYAN LAMKY TATIANA
LAWRENCE FREDERICK AERO DYNAMIC
MARK JENNINGS SKYLER
PON SARADETH OWEN BOY
JEFFREY HOKE MARLEY
JOHN CASEY TEAGAN
KENDALL LEMLEY JOHNNY
MARK MILLER BOOMER
NYLE SWAINSTON KATIE
BILL KELLER BIGGS
GAIL MIRABELLA AUSTIN
JOHN MISITA TURBO
PAUL WEST SUPER SPORT
RON WATSON KIMO
2000
No AWI Event
2001
No AWI Event
2002
No AWI Event
2003
BOB EVANS NICK
PON SARADETH CHICO
TOSHIYUKI&HAYAKAWA BEAT
KENICHI TAKASAKA MOUSSE
CHRIS GARDNER SKY CODY
LAWRENCE FREDERICK &AERO DYNAMIC
YASOU HAYASHI IRENE
CHUCK MIDDLETON DONNIE
LAWRENCE FREDERICK HAPPY GIRL
SHINJI YASUDA HEARTS
2004
BOB EVANS NICK
LAWRENCE FREDERICK AERO DYNAMIC
SABINE BRUNS CRAZY
HAYAKAWA TOSHIYUKI BEAT
LAWRENCE FREDERICK HAPPY GIRL
PAUL WEST TUCKER
NAKAO SONOE FUKO
DAVID BOOTES CHICO
CHRIS GARDNER CODY
JOHN MISITA JETTA
2005
STEVE MALMLOV FOSTER
LOURDES EDLIN STRYKER
DARRIN BARRUS& THE MOO
FUMI USUI HARVEY
BOB EVANS NICK
CHRIS SEXTON BANZAI
SACHI HARA OJ
HIRO MURAKAMI KELLY
JASON HOLLAND DASH
HIRO ISHIDA REX
SUNG HYUN TAG
CHRISTI CAMPBELL SEXTON RED ROCKET RIDER
ANDY BUSBY L.C.
HIRO MURAKAMI MECCA
SUSAN MARKHAM HURRICAN
J.D. PLATT GALAXY
YURI ASANO CIAO
JOEL ZUCKER BAILEY
2006
YOSHIHIRO ISHIDA RUSTY
MATT DIANO MAGGIE
ANDY BUSBY L.C.
ANDREW YORI WALLACE
JUNICHI HARA FINE
STEVE MALMLOV FOSTER
HIROAKI KURODA FEEL
CHUCK MIDDLETON HANK
UKIHIRO MURAKAMI MECCA
UKIHIRO MURAKAMI KELLY
2007
YOSHIHIRO ISHIDA RUSTY
KOUICHI NANBA REY
CHRIS SEXTON BANZAI
MAKOTO KOSHIMIZU FORCE
STEVE MALMLOV& FOSTER
SABINA BRUNS ANDY
ROO YORI WALLACE
HIROSHI KURODA FEEL
KAZUNORI CHIBA GAIA
MATT DIANO MAGGIE
2008
LAWRENCE FREDERICK HARLEY DAVIDSON
YOSHIHIRO ISHIDA RUSTY
KOUCHI NANBA REY
LAWRENCE FREDERICK EASY RIDER
KAZUNORI CHIBA GAIA
MASAO KASHIWA GINJI
TODD MURNAN BELLA
TAKAYUKI MURANAKA KEN
HIROAKI KURODA FEEL
CHRIS SEXTON BANZAI
MAKOTO KOSHIMIZU FORCE
AL ERIKSON GEORGE
MATT DIANO MAGGIE
KOZUHIRO TAKAKI KU
AL ERIKSON GRACIE
2009
TODD MURNAN BELLA
ROO YORI WALLACE
DANNY EGGLESTON GUINAN
CHUCK MIDDLETON BLING BLING
TRACY CUSTER RACCOON JACK
MATT DIANO MAGGIE
CHRIS SEXTON BANZAI
PRESTON DEAN SKYE
PRESTON DEAN SIENNA
ANDREW HAN SOLAR
2010
CHAMPIONS LAWRENCE FREDERICK HARLEY
TRACY CUSTER RACOON
LAWRENCE FREDRICK ZORRA
PENNIE MAHON PSYCH
CHUCK MIDDLETON BLING BLING
ANGELA EWTUSHIK RALLY
DANNY EGGLESTON GUINAN
CHANDLER CURTIS FURY
PRESTON DEAN TAWNY
MARK MUIR ROCKET
2011
CHUCK MIDDLETON BLING BLING
LAWRENCE FREDERICK ZORRA
TRACY CUSTER CHILL
PENNIE MAHON PSYCH
CHUCK MIDDLETON BAM BAM
LAWRENCE FREDERICK HARLEY DAVIDSON
KIRBY MCILVEEN FLASH
MIKE HANSON MAGGEY
KIRBY MCILVEEN SKETCH
MARK MUIR GIPPER
LAWRENCE FREDERICK EASY RIDER
CHRIS SEXTON BANZAI
PRESTON DEAN SIENNA
DAVID GOSCH HIPPIE CHICK
GARY DUKE BAYER
JEFF HILL ENZO
2012
CHUCK MIDDLETON BLING BLING
LAWRENCE FREDERICK FLASH
ANDREA RIGLER MOXIE
BETTINA KOCH TABASCO
KIRBY MCILVEEN SKETCH
JEFF HILL ENZO
PENNIE MAHON PSYCH
MIKE HANSON MAGGEY
CHUCK MIDDLETON BAM BAM
CHRIS SEXTON BANZAI
ANDREW HAN SOLAR
TRACY CUSTER SIREN
PRESTON DEAN THRASHER
LAWRENCE FREDERICK HARLEY DAVIDSON
PRESTON DEAN SIENNA
MATTEO GADDONI FLOWER
JEFF SCHEETZ KILLIAN
JASON RIGLER THE KAI BEAR
ANGELA TEDERKE LUCIE
TRACY CUSTER RAMPAGE
2013
CHUCK MIDDLETON BLING BLING
TRACY CUSTER SIREN
TRACY CUSTER CHILL
LAWRENCE FREDERICK EASY RIDER
MATT BILDERBACK BAZOOKA
PENNIE MAHON PSYCH
CHRIS SEXTON BANZI
CHUCK MIDDLETON BAM BAM
KIRBY MCILVEEN TORCH
MIKE HANSON MAGGEY
ANDREW HAN SOLAR
JASON RIGLER THE KAI BEAR
LAWRENCE FREDERICK ZORRA
KIRBY MCILVEEN SKETCH
ANDREA RIGLER MOXIE
2014
2015
2016
2017
2018
Andrea Rigler Leap
Istvan Fodor Bree
Yachi Hirai Woof!!
Toshimitsu Fukuda Jazz
Tracy Custer Ninja
Nikki Collier Fury
Kosuke Hirai Momentum
Brad Denney Maya
Chuck Middleton Chica
Mona Hirai Haribo
Jonathan Offi Athena
Andrew Han Slinky
Chuck Middleton The Captain
Kirby McIlveen Torch
Adrian Stoica Hurricane